Ana sayfa Doğal Taşlar Yakut Taşı Nedir? Yakut Taşının Faydaları Nelerdir?

Yakut Taşı Nedir? Yakut Taşının Faydaları Nelerdir?

216
0
PAYLAŞ
yakut taşı, yakut, ruby, ruby stone

Yakut taşı, Güneş tarafından yönetilen bir mücevher taşıdır ve Güneş’ten gelen ilhamı çekmektedir. Güneş, Hindu inancında Navgraha olarak betimlenen dokuz gezegen arasında çok önemli bir statüye sahiptir. Güneş, ana enerji kaynağı ve güneş sisteminin ruhudur.

Bir yakut taşı, doğum haritasındaki Güneş’in konumuna bağlı olarak pozitif ve negatif etkiye sahip olabilmektedir. Bu nedenle yakut taşının size hangi enerjiyi sağlayacağını öğrenebilmeniz için, doğum haritanızda Güneş’in konumunu öğrenmeniz ve bu şekilde karar vermeniz gerekecektir.

Yakut Taşı ve Güneş’in Bağlantısı

Yakut taşı , Güneş ile olan ilişkisi nedeniyle değerli taşların kralı olarak belirlenmiştir. Kullanıcısı için koruyuculuk ve sağlık sağlayan bir taştır, ancak kullanabilmeniz için doğum haritanızı incelemeniz en doğru seçenek olacaktır. Çünkü Güneş doğum haritanızda egemen konumda değilse, bu durumda negatif enerji akışı da sağlayabilmektedir.

Orijinal yakut taşının yaratıcılığa, bilgeliğe ve sevgiye ilham olduğu, güven ve maneviyat getirdiği bilinmektedir. Aynı zamanda bir bireyin zihin gücünü geliştirmede yardımcı olan bir etkiye sahiptir.

Yakut Taşının Önemli Etkileri

Yakut taşı, Güneş’in etkilerini temsil ettiği için kullanıcısına sağlık ve güç kazandırmaktadır. Yakut taşlarının kalitesiyle birlikte bu etki değişmektedir, ancak kaliteli bir taş kullanıyorsanız bu taşın doğası hayatınıza olumlu etkiler sağlayacaktır. Üzüntü ve kasvet gibi duyguları sizden uzaklaştırır ve karakterinizden bu duyguları tamamen uzaklaştırmanızı sağlar. Ayrıca liderlik becerilerini de destekleyen bir etkisi vardır.

Erkekler tarafından kullanılan yakut taşı, erkeklik ve asalet anlamına gelirken, kadınlar tarafından kullanılan yakut taşı tutku ve gücü simgelemektedir. Bilinen en önemli tıbbi faydası, yakut taşının bir kişide kan dolaşımını geliştirmesidir.

Yakut Taşı Faydaları

Yakut taşı, kullanıcıya doğum haritasına göre sadece yararlı sonuçlar verir. Güneş’in zararlı etkilerini yatıştırır ve olumlu etkilerini artırır. Ün ve başarı gücüne sahip olmak isteyen bir kişinin yakut taşını kullanarak bu arzusuna erişebileceği inancı bulunmaktadır.

Yakut taşı, vücudun göbek çakrası olan Manipura çakrası ile ilgilidir. Bu değerli taş, güçlü bir liderlik ve sorumluluk duygusuna yol açan Manipura çakrasının engelini kaldırmaya yardımcı olur. Kendine güven duygusunu geliştirir ve depresyonu ortadan kaldırır.

Ayrıca yakut taşının mide hastalıkları ve hazımsızlık sorunları ile ilgili olarak yardımcı olduğu da bilinmektedir. İyi bir sağlığa sahip olmak isteyen ve şöhret arayan insanların, yakut taşını üzerlerinde taşımaları tavsiye edilmektedir.

Yakut Taşlarının Kullanım Amaçları

Yakutların rengi ve kesimi, antik çağlardan beri ona değerli bir mücevher görünümü vermektedir. Hindistan ve Çin’de her zaman zırhlarda süs olarak ve soyluların koşumlarında yerini almıştır.

Mükemmel renk ve kalitesi nedeniyle, farklı şekillerde kesilmiş mücevherler yapmak için gerçek yakut taşları kullanılır. Kadınlar, altın veya gümüş ile birlikte yakut taşlarını kullanmayı tercih etmektedirler.

Yakut taşları genellikle yüzüklerde tercih edilmektedir. Bu nedenle mücevherat olarak bu değerli taşı kullanmak istiyorsanız, yüzük olarak tercih edebilirsiniz. Ancak bileklik ya da kolye gibi birçok farklı kullanım alanı da bulunmaktadır. Yakut taşının değerli bir taş olmasından kaynaklı olarak, bu taşın daha çok değerli takılarda değerlendirildiği görülmektedir.

Yakut Taşının Çıkarıldığı Yerler

Yakut taşı Madagaskar, Sri Lanka, Tayland, Afganistan, Çin, Hindistan ve Tanganyika‘da bulunmaktadır.

Çeşitli jeolojik keşiflerle geçen birkaç yılın ardından uzmanlar, Madagaskar’ın dünyanın en zengin ve kaliteli taş kaynaklarından bazılarına sahip olduğuna inanıyorlar.

Dünya üzerindeki bu en büyük dördüncü ada, mayınlı yüksek kaliteli yakut taşı madenlerinden birine sahiptir. Madagaskar yakutları, değerli taş piyasasına yeni girmiş olsalar da, bu taşlar kısa zamanda kendi popülerliğini yaratmışlardır. Zengin renkleri sayesinde bu kadar çok tercih edilir olmuşlardır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here