Ana sayfa Doğal Taşlar Aventurin Taşı Aventurin Taşı Nedir? Aventurin Taşının Faydaları Nelerdir?

Aventurin Taşı Nedir? Aventurin Taşının Faydaları Nelerdir?

176
0
PAYLAŞ
aventurin taşı, aventurin, aventurine stone, aventurine

Son dönemlerde pek çok kişi özel ve değerli taşların anlamlarını merak etmekte ve faydalarını öğrenmek istemektedir. Aynı zamanda bir aksesuar olarak da kullanılan bu taşların pek çok faydası olduğu bilinmektedir.

Değerli taşların her birinin ayrı bir anlamı vardır. Bu nedenle rahatsızlık duyduğunuz hastalıklara iyi gelen taşları iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Değerli taşlar arasında en çok merak edilen taşlardan biri Aventurin taşıdır. Bu değerli taşın ucuz olması ulaşılabilirliği arttırmaktadır.

Aventurin Taşı Hakkında Kısa Bilgi

Mikro kristal kuvarstan oluşan mika parçacıkları içeren aventurine taşı, ışıldayan parlaklığı ile bilinir. Yeşil Aventurine‘nin önemli bir kaynağı olan Hindistan’dan gelen bu güzel taş, takılarda kullanılmak üzere popülerdir ve sıklıkla boncuk haline getirilir ya da kutulara, karmaşık figürlere dahil edilir.

Fırsat Taşı olarak da bilinen Aventurine taşı, çarpıcı estetik duruşu ve ucuz fiyatı nedeni ile kristal koleksiyonuna başlamak için mükemmel bir seçenektir.

Aventurin Taşı Ne Anlama Gelmektedir?

Aventurin taşı anlamı, “şans eseri” anlamına gelen “aventura” kelimesinden türetilmiştir. Aventurin, kristal şifa dünyasındaki en şanslı taşlardan biri olarak tanımlanır. Aventurin taşı, 18. yüzyılda icat edilen altın taş olarak da bilinen köpüklü bir cam olarak kullanılmıştır. Aventurin, güzel ve göz kamaştırıcı görünümünün yanı sıra, negatif düşünce kalıplarını zihninizden arınmasına yardımcı olur.

Aventurin Taşı Ne Şekilde Kullanılmalıdır?

Aventurin taşının pozitif enerjisine ulaşmak için, elinizdeki taşla 20 dakika sessizce oturun. Nazik ve destekleyici Aventurin iyileştirici özelliklerinin, çakralarınızdan geçmesine izin verin, bu da toksik duyguları temizlerken uyum ve dengeyi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Aventurine ile meditasyon yapın ve zamanla modern hayatın getirmiş olduğu negatif ve stresli zihinden arınmaya çalışın. Böylelikle ruhunuzun daha da dinginleştiğini hissedeceksiniz.

Bu terapötik seans, hayatınızda nerede olduğunuzu ve ruhsal yolculuğunuz için hangi hedeflere sahip olduğunuzu ele almak için mükemmel bir seçenektir. Kalp çakrasına olan güçlü bağından dolayı, Aventurin, kalbin dolaşımını desteklemek için mükemmeldir, bu da olumsuzluğun aurasını temizlemeye yardımcı olur.

Bu taş, hayatınızda aldığınız her şey için iyimserlik duygularını ve yenilenmiş bir şükran duygusu geliştirir. Bu iyileştirici taşı günlük sağlık rutininize eklemeyi deneyin, böylece şifa güçlerine sürekli erişimden faydalanabilirsiniz.

Aventurin Taşının Faydaları Nedir?

Aventurin taşının bilinen en iyi özelliği kalbi desteklemesi ve kalp rahatsızlıkları, kan dolaşımı problemlerinin tedavisinde kullanılması ve bu problemlerin ortaya çıkışını önlemesidir.

Bu taş, bedendeki hayat veren güzel enerjiyi harekete geçirmekte ve fiziksel yenilenmeye yardımcı olmaktadır. Öte yandan kişilerde devamlı olarak aktiviteyi ve hareketi sağlar.

Kolesterolü düzeyini düşürmeye ve kalp krizini engellemeye yardımcı olur. Aventurinin aynı zamanda görme bozukluğu, özellikle uzak görüş ve astigmatizm gibi hastalıkları tedavi eder.

Akciğerleri, timus bezini ve sinir mekanizmasını iyileştirmeye yardım eder. Aventurin taşı aynı zamanda egzama ile rosacea gibi cilt döküntülerine sebep olan rahatsızlıkların tedavisinde de etkilidir.

Aventurin Taşının İyileştirme Özellikleri Nasıl Harekete Geçer?

Aventurin taşının özellikleri, güneş plexus çakra ile bağlantılıdır, bu da alt karın bölgesinde sık sık sıkışan öfke gibi olumsuz duyguları yatıştırmak için güçlü bir mücevher olduğunun göstergesidir.

Bu pozitif ve iyileştirici hisleri kullanmak için Aventurin taşını kalbe ve midenin alt kısmına yerleştirebilirsiniz. Derin ve dinlendirici nefesler çekerken, vücudunuzda biriken sıkıntı, stres gibi olumsuzluk içeren duygulardan kurtulmayı hayal edin ve auranızın ruhsal yolculuğunuzda uyumu ve huzuru teşvik eden parlak beyaz bir ışık ile dolu olduğunu hissedin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here